Reklama:
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich

Přeskočit na obsah

FAQ

Na některé otázky se někdo ptá pořád dokola, tak jsem se konečně rozhodl udělat FAQ.


V čem jste to dělali?

Celý StarGate: Animated je namalovaný v Macromedia Flash MX (dnešní verze už jsou Adobe Flash).
Zvuk jsem nahrával a editoval v GoldWave.
Stránky píšu v PSPadu (ručně html/css).


V čem (jak) jste udělali hlas Apophise?

Změnit hlas tak, aby to znělo jako goau'ld, jde v jakýmkoli programu na úpravu zvuku, když si trochu pohrajete s různýma efektama. Konkrétně Apophise jsem udělal jednoduše - nejdřív jsem zvuk zpomalil asi na 70% a pak jsem si pohrál s nastavením funkce "flanger" (myslím že je to něco jako frekvenční modulace). Použil jsem k tomu GoldWave (přijde mi jednoduchej a má všechno co potřebuju), ale zrovna tak to půjde třeba ve WaveLabu nebo v SoundForge. Nebo si radši najděte nějakej freeware.


Proč není celý film v jednom souboru?

Protože flash formát omezuje maximum snímků v jednom videu na 16000 (a to na SGA nestačí). Celý film je tedy rozdělený na několik částí (složka Parts). Soubor SG-Animated.exe (.swf) pak tyhle části jen načte a přehraje za sebou.
Slibuji, že až dodělám SGA2, pokusím se to vyřešit nějak jednodušeji.


Nejde mi to přehrát, když dám play, objeví se jen černá obrazovka.

To se stane, když spuštěný soubor SG-Animated.exe (.swf) nemůže najít jednotlivé části filmu ze složky Parts (viz předchozí otázku). To se většinou stane, když nerozbalíte celý archiv, ale jen ten jeden soubor. (Bohužel mě tehdy nenapadlo tam udělat nějakou chybovou hlášku, která by vám řekla co je špatně)
Stačí tedy nejdříve celý obsah archivu SG-Animated.zip rozbalit do nějaké složky a pak teprve spustit (nebo v TotalCommanderu místo "Rozbalit a spustit" dát "Rozbalit vše a spustit").